З початком весняного семестру зростає захворюваність на гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ).
Симптоми ГРВІ: головний біль, біль в очних яблуках, ломота, озноб, нежить, біль у горлі, кашель…
Загальні положення для хворого на ГРВІ:
- Щадний режим напівпостільний, домашній;
- Регулярне провітрювання приміщення;
- Молочно-рослинна легка їжа 4-6 разів на день дрібними порціями. В перші дні щоденно випивати до 3-х літрів теплої рідини: чаї з ромашки, липи, шавлію; морси, компоти; соки;
- Обов’язково вживати продукти, що містять фітонциди: часник, цибулю, хрін, чорну редьку;
- Вологе прибирання кімнати щодня з дезинфікуючими засобами (дверні ручки, санітарні кімнати, тарілки, виделки, чашки);
- Часто мити руки.
Особливе ставлення до температури.
Температуру тіла до 38,2 С “збивати” не потрібно. При цій температурі в кров виходить велика кількість лейкоцитів з максимальною фагоцитарною активністю, організм починає продукувати людський інтерферон – його аналогів аптеки не мають.
А коли збивається температура нижче 38,2 С, тоді слід чекати ускладнення і готуватися до довготривалого лікування, бо ні достатнього викиду лейкоцитів, ні продукування інтерферону в необхідній кількості не відбувається.
При температурі вище 38,5 С потрібно прийняти таблетку парацетамола (після їжі!). Понизити температуру можна, якщо пити чай з липи або з липи і малини, що викликає потовиділення. Ефективним засобом є обтирання тіла кожні 15–30 хв. розчином: вода – оцет 1:1. Зони обтирання: шия, руки (під пахвами, ліктьові ямки, зап’ястя), ноги (пахові зони, підколінні ямки, голеностопи).
У період захворювання на ГРВІ не потрібно вживати аспірин (викликає кровотечу шлунково-кишкового тракту – так званий синдром Рея) і – в перші 5 днів хвороби – антибіотики.
Будьте здорові! Багато залежить від вас самих!