Комунальне некомерційне підприємство «Бериславський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бериславської міської ради

Дифтерія: причини, симптоми, лікування, профілактика

 

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, визиває дифтерійна паличка та характеризується загальною інтоксикацією організму та місцевим ураженням слизових оболонок з утворенням фібринозних плівок. При цьому вражається нервова, видільна, серцево-судинна системи.

Після перенесеної дифтерії формується нестійкий імунітет, тому приблизно через десять років людина знову може захворіти. Однак повторне захворювання переноситься легше, так як носить неважкий характер.

Причини

Захворювання викликає дифтерійна паличка. Передається дифтерія повітряно-крапельним шляхом від хворої людини або носія бактерії.

Контактний шлях зараження можливий від хворих дифтерією шкіри, очей. У цих випадках зараження відбувається через побутові предмети. Інфекція проникає в організм через пошкоджені ділянки шкіри, слизові оболонки.

У людей сприйнятливість до дифтерійної палички дуже висока, так як немає імунітету при відсутності щеплення або раніше перенесеного захворювання.

Симптоми

Захворювання починається з періодичного незначного підвищення температури, несильних больових відчуттів у горлі при ковтанні. На цьому етапі хвороби симптоми можна легко сплутати з проявом звичайної застуди.

Через деякий час на мигдалинах, в горлі, на задній стінці гортані виникають плівки сіро-жовтого кольору. При важкому перебігу дифтерії ці плівки поширюються на всю гортань і ніс. Носове дихання утруднюється, оскільки звідти виділяється сукровиця. Шийні залози опухають, самопочуття хворого погіршується.

 

Через деякий час плівки і запалення в горлі зникають, проте починається найсильніша інтоксикація організму. Потрапивши в кровотік дифтерійний екзотоксин розноситься по всьому організму, вражаючи нервові закінчення, нирки, серце.

 

Лікування

Лікування захворювання дифтерія проводиться в умовах інфекційного відділення лікарні. Основний терапевтичний метод - це введення пацієнтові антитоксичної дифтерийної сироватки. Одночасно з введенням сироватки проводиться лікування антибактеріальними препаратами.

Профілактика дифтерії

В даний час імунізація населення – це найефективніший спосіб запобігти виникненню дифтерії. Імунізація проводиться введенням вакцини проти дифтерії, коклюшу, правця (АКДП) в 3 етапи:
-
перша вакцинація в 2 міс;
-
друга вакцинація в 4 міс;
-
третя вакцинація в 6 міс.
Далі проводиться ревакцинація населення:-
- перша – в 18 міс;
-
друга – в 6 років;
-
третя – в 16 років.

 

Дорослим проводиться ревакцинація кожні 10 років.

 

Лікарі

Головний лікар
Заступник головного лікаря з мед.облуговування населення
Лікар ЗПСМ
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар ЗПСМ
© 2017 Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги

Please publish modules in offcanvas position.