Комунальне некомерційне підприємство «Бериславський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бериславської міської ради

ОБЕРЕЖНО КІР!

 

Нині в Україні спостерігаємо черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов'язаний із низьким охопленням профілактичними щеплень дітей та з циклічністю цього захворювання.

У 2016 році вакцинацію отримали лише 45,5% дітей, ревакцинацію – 30,2%.

У 2017 році в зв’язку з підвищеною кількістю захворівших на кір та достатньою кількістю вакцини, профілактичні щеплення дітям проведені набагато краще – 98,9% . Захворюваність на кір в Україні характеризується періодичною циклічністю. За останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення. За 2017 рік  кількість хворих складала до 4 782 випадки, із них діти – 75%. У 86% хворих не було щеплень.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості, яке характеризується високою температурою тіла (до     40,5 С), запаленням слизових оболонок порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, кон’юктивитом, характерним п’ятнисто-папульозним висипом, загальною інтоксикацією.

Шляхи передачі – повітряно-крапельний (достатньо хворій дитині зайти в приміщення). Продовжуваність захворювання 9 днів (без ускладнень), але це захворювання небезпечне своїми ускладненнями: - корева пневмонія, або менінгоенцефаліт на які антибактеріальні препарати не діють і тому діти можуть померти.

Тільки профілактичні щеплення проти кору можуть вберегти від цього захворювання.

Просимо батьків, діти яких не отримали своєчасно щеплення (в 1 та 6 років), які були зовсім не привиті або батьки яких відмовлялись, просимо прийти з дітьми в дитячу консультацію для отримання щеплення!

 

 

 

 

Районний педіатр                                            В.С. Хекало

Лікарі

Головний лікар
Заступник головного лікаря з мед.облуговування населення
Лікар ЗПСМ
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар ЗПСМ
© 2017 Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги

Please publish modules in offcanvas position.