Комунальне некомерційне підприємство «Бериславський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бериславської міської ради

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання бактеріального походження. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. 

Збудник — Corynebacterium diphtheriae стійкий в навколишньому середовищі і передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. 

Джерело інфекції – хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсигенні штами збудника.

Симптомами хвороби є:

*               біль у горлі;

*               підвищена температура;

*               наліт на мигдалинах сірого кольору;

*               осиплість голосу;

*               ускладнене дихання та ковтання;

*               висока температура;

*               набряк слизової оболонки носоглотки;

*               збільшення лімфатичних вузлів.

Вкрай важливо своєчасно діагностувати хворобу. Так як за своїми клінічними проявами вона схожа на ангіну та інфекційний мононуклеоз. Якщо ви помітили в себе або рідних такі ознаки, не легковажте і не списуйте все на звичайну застуду, а негайно зверніться до лікаря. Що раніше встановлений діагноз, то більше шансів на одужання. 

Найчастіше дифтерія проявляється утворенням щільної плівки та  набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Небезпечність захворювання характеризується високою смертністю,  в 50 випадках з 1000.

Дифтерія — вакцинокерована інфекція, тобто єдиним способом захисту від цієї хвороби і попередження розвитку небезпечних ускладнень – є вакцинація.  Хворіють на дифтерію не щеплені або невірно щеплені особи. 

В Україні на сьогодні вкрай низький рівень вакцинації від дифтерії та правця. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих — ще нижчий. При низьких рівнях охоплення щепленнями проти дифтерії з’являється ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції. Щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця.

 

Вакцинація дітей проти дифтерії повинна проводитися у: 2 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 6 місяців (третє щеплення) та в подальшому ревакцинація у 18 місяців, 6 років та 16 років. Також потрібно нагадати, що щеплення від дифтерії потрібно проводити систематично і дорослому населенню, а саме кожні 10 років.

 

 

 

Завантажити цю статтю для друку

 

Лікарі

Головний лікар
Заступник головного лікаря з мед.облуговування населення
Лікар ЗПСМ
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар терапевт
Лікар ЗПСМ
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар педіатр
Лікар ЗПСМ
© 2017 Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги

Please publish modules in offcanvas position.